slide 1
 
graphics arrow

Nasze jabłka.

Wszystko to, co najcenniejsze z natury.
 

Charakterystyka naszych, świeżych jabłek.
Przekrój przez wszystkie warstwy Twojego Owocu.

 

Szampion
Odmiana została wyhodowana z odmian Golden Delicious i Koksa Pomarańczowa. Charakteryzuje się dużymi owocami o kulisto stożkowatym kształcie. Ich skórka jest gładka, sucha, o zielonkawożółtej barwie, prawie w całości pokryta rozmytym, paskowatym, czerwono pomarańczowym rumieńcem. Miąższ jest średnioziarnisty, kruchy i ma białokremową barwę. Owoce wyróżniają się słodkim, delikatnie kwaskowatym smakiem, o gruszkowym posmaku. Są bardzo aromatyczne i smaczne.
Przeznaczenie: nadają się do jedzenia na surowo, jak również na przeciery i soki dla dzieci.

 

Gala
Jest to zimowa odmiana jabłek, która powstała poprzez skrzyżowanie Golden Delicious oraz Kidd's Orange Red. W polskich sadach pojawiła się pod koniec lat 60 minionego wieku, jednak dopiero w 1992r. została wpisana do Polskiego Rejestru Odmian. Owoce Gala są średniej lub małej wielkości, mają stożkowaty kształt, a ich skórka jest gładka i lekko błyszcząca. W miarę dojrzewania, ich barwa zmienia się z zielonkawej do złocistożółtej, z pomarańczowożółtym rumieńcem. Miąższ jest zielonkawy, drobnoziarnisty, ścisły i chrupiący. Owoce charakteryzują się soczystością, słodkim smakiem i wyraźnym aromatem. 
Przeznaczenie: zjada się je na surowo lub dodaje do sałatek.

 

Ligol
Jest to zimowa odmiana jabłek, wyhodowana w Polsce, która powstała ze skrzyżowania odmian Linda i Golden Delicious. Owoce Ligol są duże lub bardzo duże, o kulisto stożkowatym kształcie. Skórka jest mocna, błyszcząca, z lekkim, tłustym nalotem. W miarę dojrzewania, jej barwa zmienia się z zielonkawej na żółtą i zaczyna ją pokrywać jaskrawoczerwony rumieniec. Miąższ jest kremowy, kruchy i soczysty. Owoce mają słodko kwaskowaty smak, wyraźny aromat i są bardzo smaczne. 
Przeznaczenie: nadają się jedynie do jedzenia na surowo oraz do sałatek.

 

Jonagored
Jest to odmiana jabłek, której nazwa pochodzi z połączenia Jonagold i Golden Delicious. Jabłka Jonagored są duże lub bardzo duże, o szeroko stożkowatym kształcie. Skórka jest średniej grubości, gładka i tłustawa. Prawie w całości pokrywa ją ciemnoczerwony rumieniec z wyraźnymi, ciemniejszymi paskami. Miąższ jest kremowy, średnio zwięzły i drobnoziarnisty. Owoce są soczyste, kruche, bardzo delikatne i słodko kwaskowate w smaku. 
Przeznaczenie: nadają się do jedzenia na surowo, jak również na domowe przetwory, np. marmolady czy kompoty.

 

Jonagold
Jest to zimowa odmiana jabłek, powstała ze skrzyżowania Golden Delicious i Jonathan. Jej owoce są duże lub bardzo duże, o szeroko stożkowatym kształcie. Średniej grubości skórka jest gładka i tłustawa. W miarę dojrzewania, zmienia ona barwę z zielonej na kremowo żółtą, z czerwono pomarańczowym rumieńcem. Kremowy miąższ jest średnio zwięzły, drobnoziarnisty i kruchy. Owoce charakteryzują się soczystością i bardzo delikatnym, słodko kwaskowatym smakiem. 
Przeznaczenie: nadają się do jedzenia na surowo, jak również do pieczenia, gotowania, duszenia i smażenia. Można je dodawać do sałatek, a nawet zamrażać.

 

Jonagold Decosta
Ta odmiana jabłek powstała w wyniku mutacji odmiany Jonagold. Jej owoce są duże, a nawet bardzo duże, o szeroko stożkowatym kształcie. Skórka jest średniej grubości, gładka i tłustawa. Początkowo ma ona barwę zieloną, z czasem kremowo żółtą z czerwono pomarańczowym rumieńcem. Miąższ jest kremowy, twardy i soczysty. Owoce są aromatyczne i mają słodko kwaskowaty smak. 
Przeznaczenie: ze względu na swoje wysokie walory smakowe, nadają się do spożycia na surowo oraz na domowe przetwory, np. kompoty.

 

Gloster
Jest to zimowa odmiana jabłek, krzyżówka Glockenapfel i Richared. Owoce Gloster są duże, stożkowate i prawie w całości pokryte karminowym rumieńcem. Mają zielonkawy, drobnoziarnisty i ścisły miąższ. Charakteryzują się słodko kwaśnym smakiem. 
Przeznaczenie: owoce tej odmiany nadają się do zjadania na surowo, a także do sałatek owocowych i ciast. Ich miąższ bardzo powoli ciemnieje.

 

Idared
Jest to zimowa odmiana jabłek, powstała ze skrzyżowania odmian Jonathan i Wagener. Jej owoce są średnie lub duże, o kulistym, lekko spłaszczonym kształcie. Skóra jest gładka, mocna i błyszcząca. Ma zieloną barwę i pokryta jest jasnoczerwonym rumieńcem. Białokremowy miąższ jest jędrny, drobnoziarnisty, zwarty i chrupiący. Owoce te charakteryzują się soczystością, lekko kwaskowatym i przeciętnym smakiem. 
Przeznaczenie: ze względu na swoje właściwości smakowe, nie są szczególnie polecane do jedzenia na surowo, za to można z nich robić sosy jabłkowe, szarlotki i jabłeczniki.

 

Golden Delicious
Jest to zimowa odmiana jabłek, bez pewności, co do odmiany matecznej. Najprawdopodobniej są siewką Golden Grimes. Owoce mają średnią wielkość i stożkowaty kształt, z lekkim żebrowaniem na powierzchni bocznej. Skórka posiada zielonkawożółtą lub żółtą barwę, jest błyszcząca i często ordzawiona. Kremowo żółty miąższ jest ścisły. Owoce Golden Delicious charakteryzują się winno słodkim smakiem i przyjemnym aromatem. Są średnio soczyste i smaczne. 
Przeznaczenie: nadają się do jedzenia na surowo oraz na przetwory dla dzieci.

 

Mutsu
Odmiana ta zaliczana jest do grupy Golden Delicious. Powstała ze skrzyżowania Golden Delicious oraz Indo. Bardzo duży, kulisty lub kulisto stożkowaty owoc, z delikatnym żebrowaniem przy kielichu, które może przechodzić na owoc, skórka jest gładka, zielona, czasami z delikatnym rumieńcem od strony nasłonecznionej. Miąższ jest kremowy z zielonkawym odcieniem, gruboziarnisty, dość ścisły, od średnio twardego do twardego, soczysty, kwaskowaty i smaczny. 
Przeznaczenie: owoce Mutsu są szczególnie polecane na przetwory. Można z nich robić sosy jabłkowe, szarlotki i jabłeczniki.


graphics info
Kontakt
Opiekun w dziale handlowym:
„Magdalena
MAGDALENA WOŹNIAK-GAJEWSKA
tel: + 48 512 812 944
Dane teleadresowe:
Twój Owoc Sp. z o.o.
Wichradz 32A, 05-660 Warka
NIP: 797-198-48-30
tel.: +48 48 332 27 63
fax: +48 48 332 91 39
e-mail: info@twojowoc.pl
Dojazd: